You are here: / Glonojad hodowla / Waga godna zaufania

Waga godna zaufania

Waga godna zaufania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zastanawiałeś się kiedyś nad pochodzeniem medykamentów? Ich produkcja jest niezwykle skomplikowana a od specjalistów wymierzających dawki składników zależy ludzkie życie. Często przychodzi nam też kupować leki niedostępne w kartonowych pudełeczkach i kolorowych otoczkach. Zdarza się, że lekarz przepisuje nam specyfik wytwarzany na miejscu przez wyspecjalizowanego aptekarza. W tym przypadku każda pomyłka jest również niedopuszczalna – grozi utratą zdrowia lub nawet życia. W uniknięciu nieszczęśliwych wypadków pomagają dokładne, precyzyjne wagi.

Precyzja istotna jest nie tylko w przemyśle farmaceutycznym. Liczy się również w pracy jubilera, gdzie nawet najmniejszy kawałek ozdobnego kamienia jest wart fortunę. Wyobraźcie sobie sytuację, że niewprawiony jubiler niedokładnie odmierza wagę diamentów – nie trzeba dobrej wyobraźni, aby wiedzieć, że skończy się to ogromnymi stratami.

Jak już wspomnieliśmy, równie wielkie, bo nieodwracalne straty na zdrowiu może przysporzyć błąd ze strony farmaceuty, przygotowującego mieszankę leków. Każde wahanie, czy to za duża, czy za mała dawka określonego składnika może mieć dramatyczne skutki.

Po co więc ryzykować i ciągle pracować na starym, wysłużonym sprzęcie? Niezwykle dokładne wagi precyzyjne marki Steinberg Systems zmniejszają niepotrzebne ryzyko do minimum. Ich próg błędu jest na tyle mały, że można bez obaw porcjować nawet najdroższe kamienie jubilerskie, czy też medykamenty. Bez problemu zważymy na nich obiekty o wadze nawet do 7500 g, przy dokładności do 0,1 g. Tak prezentują się walory wagi do większych przedmiotów, z kolei najdokładniejsze pomiary lekkich rzeczy wykonamy na wadze o udźwigu 200 g i podziałce 0,001 g. Dzięki temu, że poszczególne urządzenia marki Steinberg Systems są wykonane z gładkiej i mocnej stali szlachetnej, bez obaw można pozwolić na kontakt powierzchni z lekami – nie dostaną się do nich żadne szkodliwe drobnoustroje, które lubią „chować się” w porowatych zagłębieniach urządzeń.

Wagi posiadają certyfikat jakości CE, co dodatkowo przesądza o tym, że można je obdarzyć zaufaniem. Szybko i sprawnie wykonamy na nich podstawowe działania matematyczne takie jak: odejmowanie, obliczanie procentów, tarowanie. Ich przejrzyste wyświetlacze w technologii LED sprawią, że odczyt ostatecznego wyniku nie sprawi żadnego problemu.

Profesjonalne wagi precyzyjne marki Steinberg Systems sprawdzą się w gabinecie farmaceuty oraz pracowni jubilera, ogółem wszędzie tam, gdzie praca wymaga kontaktu z drobnymi przedmiotami. Tym bardziej przydadzą się wówczas, gdy o najmniejszej nawet pomyłki przy obliczeniach zależy bardzo wiele.

YOU MIGHT ALSO LIKE